Szukaj OK
wydarzenia << powrót do listy
Malarstwo Izabeli Rudzkiej w Galerii Kastenmeiers w Dreźnie! 05.02-03.04.2017 Galerie im Kastenmeiers/ Kurländer Palais Dresden

Malarstwo Izabeli Rudzkiej w Galerii Kastenmeiers w Dreźnie! 05.02-03.04.2017 Galerie im Kastenmeiers/ Kurländer Palais Dresden

Zapraszam na moją najnowszą wystawę malarstwa „ Gemalt im Firmament – die Textur des Weltraumes” /”Malowanie na niebie- tekstury przestrzeni” w Galerii Kastenmeiers w Dreźnie!

Na wystawie prezentowanej w oryginalnych wnętrzach Kurländer Palais w Dreźnie, prezentuję cykl najnowszych obrazów inspirowanych strukturami przestrzeni, artystycznym spojrzeniem na niebo jako początek poszukiwań tekstury przestrzeni, a także obrazy z wcześniejszego cyklu „Przekazy Horyzontów” oraz cykl obrazów „Punkt widzenia”.

Wystawę zobaczyć można od 05.02. 2017 do 03.04.2017

Galerie im Kastenmeiers/ Kurländer Palais Dresden Tzschirnerplatz 3-5 01067 Dresden/Germany
http://www.kastenmeiers.de/de/142802-Galerie

Zapraszam !

Izabela Rudzka

Spojrzenie na przestrzeń i jej poszczególne części poprzez horyzont doprowadziło mnie do mocniejszego wejrzenia w głębokie struktury przestrzeni, które umownie nazwałam „Teksturą Przestrzeni”. Z pozoru transparentna przestrzeń odsłania bowiem swoją strukturę, przy założeniu, że przestrzeń nie jest pustką. Tak postrzegana przestrzeń wydaje się być pełna fakturowych, pełnych koloru form i kształtów. Prezentowane obrazy są obrazami wiadomości ( wizualizacją przekazów), które widzę w „teksturze przestrzeni”, na pierwszy rzut oka niewidzialnej dla naszych oczu, ale widocznej, gdy połączymy synergiczne spektrum naszego postrzegania przestrzeni z mocą naszej wyobraźni wizualnej. Niewidzialność lub widzialność jest bowiem kwestią głębokości i zakresu naszego widzenia.

<< powrót do listy