Szukaj OK
wydarzenia << powrót do listy
THINK ART.- MYŚLENIE SZTUKĄ ZAPRASZA NA WYSTAWĘ Joanny Dudek UP-TEKA SZTUKI / PHARMASEE OF ART

THINK ART.- MYŚLENIE SZTUKĄ ZAPRASZA NA WYSTAWĘ Joanny Dudek UP-TEKA SZTUKI / PHARMASEE OF ART

Wernisaż : 28.04.2016 ( czwartek) o godzinie 19.00
Kurator wystawy: Izabela Rudzka
Zapraszamy na wystawę od 28.04 do 16.05.2016 od poniedziałku do piątku w godzinach od 16.00 do 20.00
kontakt: Izabela Rudzka Tel. 601 637 099

UP-TEKA SZTUKI to projekt oparty na przewrotnej grze, w której w strategie sztuki zastały włączone wybrane działania odwołujące się do odkryć współczesnej medycyny i nauki.
Napięcia powstałe na granicach nauki, medycyny, sztuki i magii sięgają ekstremum i wywołują potrzebę re-definicji znaczeń, prowokują nowe pytania i refleksje, wymagają uważnych „operacji” na wiedzy i ignorancji. UP-teki Sztuki ma podnosić [„up”] to, co znajduje się w cieniu prawdy... odwołując się zarówno do świata sztuki jak i praktyk przemysłu medycznego. W prezentowanych na wystawie „Obrazach przeciwbólowych/bez recepty*” materia malarska została poddana „wzmocnieniu” sproszkowanymi lekarstwami: przeciwbólowymi, antykoncepcyjnymi, multiwitaminami, suplementami diety i pigmentami o trudno przewidywalnych właściwościach.

Joanna Dudek
Absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Poznaniu, w 2009 roku otrzymała stopień doktora.
W 2006 roku ukończyła studia podyplomowe “Menedżer Kultury” w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych w Poznaniu. W 2001 roku ukończyła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu realizując kolekcję dyplomową z malarstwa. Od 2001 roku pracuje w Pracowni Malarstwa na WPA-UAM w Kaliszu, od 2010 jako adiunkt. Otrzymała Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza: 2013, 2009, 2007.
Zajmuje się obrazem: malarstwem, rysunkiem, fotografią, grafiką cyfrową, instalacją, video-artem. Inicjuje wydarzenia artystyczne jako autorka projektów i kurator. Brała udział w ponad 100 wystawach indywidualnych i zbiorowych, ogólnopolskich i zagranicznych, plenerach i aukcjach charytatywnych. Obecnie mieszka i tworzy w Gdańsku.

<< powrót do listy